Karavanla Dünyayı Gezmek

Karavanla Dünyayı Gezmek

Karavanla dünyayı gezmek ve yeni yerler keşfetmek mümkündür.Gerekli izinleri alarak yurt dışına çıkabilir ve ülke ülke gezebilirsiniz.

Hotomobil Karavan Kiralama sisteminden yaptıgınız karavan kiralamalarında bu izinleri sizin için alır.

Karavanla yurt dışına çıkmak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Uluslararası Ehliyet (çipli (yeni) ehliyetler uluslararası geçerliliğe sahip)
 • Pasaport
 • Karavan Ruhsatı
 • Karavan ruhsatı adınıza kayıtlı değil ise noterden verilecek izin yazısı
 • Yeşil Kart Sigortası
 • Seyahat Sağlık Sigortası (isteğe bağlı)
 • Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu (ilgili banka veya gümrük kapılarından alınabilir)

Karavanla yurt dışına çıkış belgeleri hakkında detaylı bilgiler şu şekilde:

 • Uluslararası Ehliyet

  Hotomobil Karavan ile yurt dışına çıkmak isteyenlerin uluslararası sürücü belgesi ya da çipli ehliyete sahip olması gerekir. Bu belge yeşil kart sigortası alımında da gereklidir. Yurt dışına çıkmak için yanınızda mutlaka olması gereken çipli ehliyettir. Çipli ehliyet yerine kullanılabilecek bir diğer seçenek ise uluslararası geçerliliğe sahip ehliyet olacaktır.

 • Karavan Ruhsatı

  Karavan sürücüye ait ise araç ruhsatı sınır geçişlerinde ibraz edilmesi gereken belgelerden biridir. Karavan başka birinin ya da şirket üzerine kayıtlıysa yetkili kişiler eşliğinde noterden alınan yurt dışı araç vekaletnamesi ile seyahat gerçekleştirilebilir.

 • Yeşil Kart Sigortası

  Yurt içinde yapılan zorunlu araç sigortası yurt dışı seyahatlerinde geçerli olmadığı için yolculuk sırasında aracın yeşil kart sigortasına sahip olması gerekir. Yeşil kart sigortası, 15 gün ile bir yıl arasında istenilen süre aralığında yaptırılabilir. Yeşil kart sigortası hizmeti üye devletler arasında geçerlidir. Ayrıca mevcut araç sigortası poliçesine yeşil kart sigortası eklettirebilir.

  Ayrıca Çekme Karavanlarda ; 750 kilogram altıysa sadece size ait olduğuna dair bir belge yeterliyken, 750 kilogram üstü bir karavanınız varsa tip onay belgesi mutlaka gerekmektedir.

  Tüm bu konular hakkında bizden yardım alabilirsiniz.Biz sizin için gerekli ne varsa hallediyoruz.Web sitemizin iletişim bölümünden bizi arayabilir ve karavanla her türlü yurtdışı çıkış konularında bizden destek alabilirsiniz.

 • Bir Karavana Dünya Sığar

  Biz sizin için tüm işlemleri kolay bir şekilde halledelim siz de hiçbirşeyle uğraşmadan karavanınızla dünyayı doya doya gezin.

  Biz sizlere hizmet vermek için varız.Tüm ekibimizle 7/24 online olarak, fiziki olarak da mesai saatleri içinde emrinize amadeyiz.

  Karavan satış ve kiralama hizmetlerimiz bulunmaktadır.

  Hotomobil uzun yıllardır binlerce müşteriye güvenli ve sorunsuz karavan hizmeti sunmuştur.

  Karavanla dünyayı gezmek için ister satın alarak ister kiralama yaparak da dünya turuna çıkabilirsiniz.

  Karavanla ülke ülke gezmek yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışarak arkadaş dost edinmek çok heyecan verici bir olaydır.

  Entellektüel deneyiminiz ve kaliteli özgür yaşam için Hotomobil ile tanışın.

 • Karavan Hizmetlerimiz

  Bir karavan kiralayarak ya da satın alarak kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.Dünyanın pek çok yerindeki karavan kamplarında muhteşem anılar edinecek ve güzel anları hafızanızda biriktireceksiniz.

  “Kolay ve güvenli bir şekilde, son teknolojiyi kullanarak Türkiye’de geliştirilmiş online gerçek zamanlı Karavan Rezervasyon Sistemi sayesinde hayal ettiğiniz tatile tek tuşla çıkabilirsiniz.

  Hotomobil Online Rezervasyon Sistemi, merkez ve bayilerinde bulunan Karavanları siz değerli tatil severlere birkaç basit aşama ile rezerve etmenize imkan veriyor.

  Sistemin en önemli özelliklerinden biri olan alışveriş sepeti, karavan rezervaysonu yaparken, karavanın tüm özelliklerini görmenizi, ekstra hizmetlere (şömine, kamp sandalye, masa takımı ,ilave sigorta vs.) ulaşmanızı ve kiralayabilmenizi sağlar.

  İster online olarak isterseniz Hotomobil Showroom’a gerelerek karavan kiralama yada satışımız hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.