Aile için Karavan Hayatı

Aile için Karavan Hayatı

Karavan içinde ailenizle ve çocuklarınızla birlikte yapılabilecek pek çok eğlenceli aktiviteler bulunmaktadır. Karavan hayatını daha eğlenceli kılmak ve zamanınızı daha keyifli geçirmek için size anlatacağımız aktiviteleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Karavanda eşinizle ve çocularınızla birlikte oynayabileceğinz pek çok kutu oyunu bulunmaktadır.

 • 1-) Jenga Oyunu

  Karavan içinde çocuklarınızla birlikte oynayabileceğiniz zeka ve el becerisi gelişimine katkı sağlayacak oyunu mutlaka denemelisiniz.

  Her sıra 3 tahta bloktan meydana gelmektedir.İlk sıra blok enlemesine, ikinci sıra blok ise dikine olacak şekilde dizilir.

  Jenga oyununda oluşan kuleden herkes bir adet tahta çeker.Yıkılmadan tahta çekmeyi ve sona kalmayı başaran oyunucu oyunu kazanmış olur.

  Tahta çekerken kulenin yıkılmasını sağlayan oyuncu oyunu kaybetmiş sayılır.

  Jenga oyunun bir diğer kuralı da kaybeden oyuncu tüm tahtaları tek başına dizerek yeni oyuna hazırlama cezası alır.

  Kapalı havalarda karavan içinde bu oyunu oynayabilir, açık güzel havalarda ise dışarda karavanın önüne bir masa koyup onun üzerinde oynayabilirsiniz.

 • 2-) Monopoly Oyunu

  Bu oyun tam bir ticaret yapma, alma satma oyunudur. Sanal mülkler alıp satarak eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

  Oyunda kırmızı, mavi, sarı, siyah renklerde piyonlar bulunmaktadır. Bu piyonlardan bir tanesi seçilir.Önünüzdeki kartonda bulunan dikdörtgen biçimdeki iç içe giden yolda zar atarak ilerliyorsunuz.

  Her ilerlediğiniz yerde bir mülk alabilir veya kaybedebilirsiniz.Oyunda ilerledikçe sanal paralar kazanır ve bu kazandığınız paralarla ticaret yaparsınız.

  Oyunun sonunda en çok oyun parası olan oyunu kazanmış sayılır.Oyunda amaç rakibinizin zarar etmesini ve iflasını sağlamaktır.

 • 3-) Kızma Birader

  Bir diğer güzel oyunumuz ise herkesin bildiği kızma birader oyunudur.Bu güzel oyunu oynayarak zamanın nasıl geçtiğini unutacak ve harika zamanlar geçireceksiniz.

  Oyunda tüm hamleler zar atarak ve ilerleyerek yapılmaktadır.Kendi renginize ait kümeye tüm piyonları toplamanız gerekmektedir.

  Oyunda tüm hamleler zar atarak ve ilerleyerek yapılmaktadır.Kendi renginize ait kümeye tüm piyonları toplamanız gerekmektedir.

  Tüm piyonlarını rakibinden önce kendi kümesine toplayan oyuncu oyunu kazanır.

  Bu kutu oyun sayesinde çocuğunuz tabletten ve telefondan bir süreliğine uzaklaşacak ve iyi zamanlar geçirecektir.

  Hem teknolojiden bir müddet uzak kalacak hemde çocuklarınıza geçmişte kendi çocukluğunuzda oynadığınız bu muhteşem oyunları öğretmiş olacaksınız.

  Kızma birader oynayarak çocuklarınızın zeka gelişimine ve yarışma kabiliyetine katkı sağlamış olursunuz.

 • 4-) İsim Şehir Eşya Oyunu

  Bir başka eğlenceli ve keyifli oyunumuz isim şehir eşya oyunudur. Bu oyunu ailecek sıkılmadan oynayabilir ve çocuklarınızın genel kültür ve zeka gelişimlerine katkı sağlamış olursunuz.

  Bu oyunda siz bir isim veya şehir veya eşya adı üzerine oyunu başlatırsınız.Oyuna örnek olarak şehir ismi ile başladıysanız oyun şehir isimleri ile devam eder.

  Taki tüm şehir isimleri bitene ya da rakiplerden bir tanesi doğru kelimeyi söylemeyip 60 saniyeden fazla beklerse oyun sona erer ve diğer oyuncular kazanmış olur.

  İki sefer üst üste yanlış kelime söyleyen oyuncu diskalifiye olur.Oyun geri kalan oyuncular arasında devam eder ve en son bir oyuncu oyunun şampiyonu olur.

  Karavan içinde veya dışında isim, şehir, eşya oynayarak kaliteli ve eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

  Tüm ailenizle unutulmaz anlar yaşamak için siz de bir karavan sahibi olmayı düşünüyorsanız web sitemizdeki iletişim numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.